În căutarea demnității

La Facultatea de Sociologie și Asistenţă Socială, Universitatea din București, în al patrulea an consecutiv, prieteni muzicieni vin la unul din cursurile noastre să ne ajute sa înțelegem mai multe despre romi.

Săptămâna Culturii Japoneze

4 - 5 noiembrie 2017

Avem plăcerea de a vă anunța urmatorul eveniment din seria "Săptămânile Internaționale ale Universității din București" (SIUB).

Katherine Verdery - Doctor Honoris Causa

Facultatea de Sociologie și Asistență Socială vă invită Marți, 4 octombrie 2016, ora 11, la ceremonia de acordare a titlul onorific de Doctor Honoris Causa doamnei Katherine Verdery, personalitate de renume internațional în domeniul antropologiei.

Why legalize?

Reţeaua Română de Reducere a Riscurilor (RHRN) organizează conferinţa publică ce are ca temă principală creșterea vizibilității dezbaterii în privinţa politicilor pe droguri în România.