Asociatia Studentilor la Sociologie și Asistență Socială

Asociația Studenților la Sociologie și Asistență Socială (A.S-S.AS) este o organizaţie studențească autonomă, apolitică, non-guvernamentală și non-profit care a fost fondată pe 25 ianuarie 2011 cu scopul reprezentării drepturilor și intereselor tuturor studenților Facultății de Sociologie și Asistență Socială a Universității din București.

gala-nationala-a-excelentei-in-asistenta-sociala.jpg

A.S-S.AS creează contextul ideal pentru dezvoltarea studenților, având șansa de a transpune abilitățile și cunoștințele lor prin intermediul proiectelor și a evenimentelor. Voluntarii beneficiază de sesiuni de teambuilding, workshop-uri și au oportunitatea de a pune în practică noțiunile teoretice într-un cadru informal și într-o manieră interactivă. Începând cu anul 2013 A.S-S.AS face parte din Alianța Națională a Organizațiilor Studențești din România   (ANOSR).  Ca și structură, există șase departamente: Resurse Umane (HR), Relații Publice (PR), Educațional   (Edu), Cercetare și Statistică (C&S), Fundraising (FR) și Student Development (SD), astfel voluntarii aleg să   activeze într-un mediu în care pot da randament, valorificându-și potențialul.

Fiecare activitate desfășurată și orice proiect realizat a fost îndrumat de tineri dornici de implicare și plini   de pasiune. Aceștia coordonează toate acțiunile organizației, reprezintă imaginea acesteia și se asigură că   toate lucrurile se întâmplă conform statutului studentului, în următoarea ordine: Președinte, VicePreședinte, Secretar General, Coordonator Departament Resurse Umane, Coordonator Departament Relații Publice, Coordonator Departament Educațional, Coordonator Departament Cercetare și Statistică, Coordonator Departament Fundraising, Coordonator Departament Student Development și Comisie de Cenzori, formând Consiliul Director.

Pentru mai multe detalii despre A.S-S.AS, proiecte și evenimente, precum și pentru înscriere ca voluntar, vizitați paginile oficiale:

Facebook: www.facebook.com/assasub

Instagram: https://www.instagram.com/as_sas_unibuc/