Scoala de vara “Aging: Interdisciplinary Approaches for an Active & Healthy Elderliness”

Facultatea de Sociologie si Asistenta Sociala – Universitatea din Bucuresti organizeaza prima editie a scolii de vara “Aging: Interdisciplinary Approaches for an Active & Healthy Elderliness” in perioada 16-20 septembrie 2013, in Bucuresti.

Sunt invitati sa participe studenti si masteranzi interesati de domeniul vizat de scoala de vara. Participarea este gratuita, in limita celor 30 de locuri disponibile. Costurile de cazare si transport pentru o eventuala deplasare la scoala de vara nu sunt acoperite de organizatori.

In vederea inscrierii la scoala de vara va rugam sa ne transmiteti formularul de inscriere completat, insotit de un CV, pana cel tarziu 25 august 2013 (inclusiv), la adresa de mail summerschool.aging@gmail.com

Studentii Facultatii de Sociologie si Asistenta Sociala au oportunitatea de a-si echivala stagiul de practica semestrial prin participarea la aceasta scoala de vara.

Pentru mai multe informatii, consultati si documentele atasate.