Repartizare locuri în cămin – etapa a II-a

A fost finalizat procesul de repartizare a locurilor din cămine, etapa a II-a. Etapa a II-a s-a bazat strict pe locurile rămase disponibile ca urmare a refuzurilor înregistrate după etapa I.

Pentru a vedea dacă și unde ați fost repartizați, vă rugăm să intrați în aplicația dedicată cazărilor (în care ați depus cererea pentru cazare). Vă rugăm să urmați pașii de mai jos:

Vă logați pe platforma cazare.as-sas.ro cu contul dumneavoastră, după care veți fi redirecționați la cererea depusă;

1. Deasupra cererii voastre veți vedea un mesaj în care vi se comunică dacă ați primit loc în cămin;
    Pentru cei care au primit loc, aveți vizibilă în pagină și puteți descărca cererea/decizia de cazare (acolo este menționat locul pe care l-ați primit – căminul și camera). Aceasta va fi completată automat cu datele voastre.
    Descărcați documentul respectiv. La cămin vă veți prezenta cu acest document, cu cartea de identitate, două fotografii printate tip buletin,  alături de alte documente prevăzute în metodologie.
  2. Contractul de cazare se face la administrația căminului.

Vă recomandăm să vă prezentați la cămin pentru preluarea camerei nu mai târziu de 8.10.2024 (ultima zi de cazare).

Repartițiile pentru etapa a II-a sunt disponibile de ieri, 4 octombrie 2024, în platforma de cazare. Listele nu vor fi afișate fizic la sediul facultății.

Eventualele probleme pot fi comunicate Comisiei de cazare la adresa cazari@as-sas.ro.

Locurile care vor rămâne disponibile pentru Etapa a III-a vor fi distribuite direct de la nivelul Comisiei centrale de cazare a UB.

Pentru etapa a III-a vă rugăm să urmăriți pagina UB dedicată cazării, care va fi actualizată la începerea Etapei a III-a:

Cazare - UniBuc - Universitatea din București