Asociatii si cluburi ale studentilor

Clubul de Asistenţă Socială, Probaţiune şi Grupuri de Risc

Facultatea de Sociologie si Asistenta Sociala, Master Grupuri de Risc si Servicii Sociale de Suport, impreuna cu Asociatia Carusel organizeaza in data de 17 decembrie, ora 18, sala 303, dezbatarea SEXUL COMERCIAL, ABUZURI VERSUS DREPTURI.

ASSAS-UB

A.S-S.AS este o asociație dedicată tuturor studenților de la Facultatea de Sociologie și Asistență Socială. Cu scopul de a sprijini interesele comune ale studenților și a le promova drepturile asociația reprezintă și un ajutor în tot ce ține de activitatea din facultate dar și din viața de student.

Clubul de Dezbateri al Facultăţii de Sociologie şi Asistenţă Socială

Ce au in comun Lee Lacocca (CEO, Chrysler Corporation), Arianna Huffington (Huffington Post), Barrack Obama si Martin Harris (actualul ambasador al Marii Britanii in Romania)?

In mod evident, notorietatea datorata unei ascensiuni profesionale remarcabile. Si inca ceva: cu totii au fost campioni la dezbateri in studentie.