Alegerile studenţilor pentru anul universitar 2014/2015

Asociaţia Studenţilor la Sociologie şi Asistenţă Socială organizează în perioada 19 noiembrie – 12 decembrie 2014 alegerile studenţilor reprezentanţi. Alegerile se fac pentru următoarele funcţii de reprezentare:

• Studenţi reprezentanţi în Senatul Universităţii;
  • Studenţi reprezentanţi în Consiliul Facultăţii;
  • Reprezentant de an.

Calendarul alegerilor

• 19-23 noiembrie: Înscrierile candidaţilor
  • 24 noiembrie: Afişarea listelor candidaţilor înscrişi
  • 25 noiembrie: Depunerea contestaţiilor (sesizarea unor nereguli cu privire la componenţa listelor candidaţilor)
  • 26 noiembrie - 9 decembrie: Campania electorală în care candidaţii îşi vor putea promova obiectivele
  • 10 decembrie: Procesul de votare, în intervalul orar 08.00-20.00
  • 11-12 decembrie: Depunerea şi rezolvarea contestaţiilor

Comisia Electorală

Comisia Electorală a fost stabilită conform Regulamentului de alagere a reprezentanţilor studenţilor în structurile de conducere ale UB şi este alcătuită din doi reprezentanţi ai Asociaţiei Studenţilor - Chiriţă Robert Ionuţ şi Popescu Georgiana Camelia, şi câte un student reprezentant pentru fiecare ciclu de studii – licenţă, Ion Călin, master, Miricică Laura Georgiana şi doctorat Pirneci Oana.

Înscrierea candidaţilor

Studenţii care doresc să candideze pentru una sau mai multe dintre funcţiile de reprezentare (Senatul UB, Consiliul FSAS, Reprezentant de an), trebuie să completeze până pe data de 23 noiembrie, ora 24:00, formularul de mai jos: