Vizita Ambasadorului Republicii Moldova în cadrul FSAS

Dragi studenți,

Avem deosebita plăcere să vă anunțăm vizita Excelenței Sale dl Mihai GRIBINCEA, Ambasador Extraordinar și Plenipotențiar al Republicii Moldova în România, în cadrul Facultății de Sociologie și Asistență Socială a Universității din București.

Având în vedere incontestabila experiență internațională a Excelenței Sale în domeniul securității europene și euro-atlantice, în cadrul vizitei sale, dl Mihai Gribincea ne va vorbi despre „Perspectiva Republicii Moldova asupra securității în regiunea Europei de Sud-Est și Marea Neagră și așteptările în ceea ce privește Summit-ul NATO de la Varșovia din 8-9 iulie 2016”.

La acest eveniment, sunt așteptați studenții din cadrul FSAS, și nu numai, care sunt interesați de problemele politice, diplomatice și de securitate internaționale și regionale, cu impact semnificativ asupra securitătii țărilor noastre.

Evenimentul va avea loc marți, 17.05.2016, în Sala de Consiliu FSAS, Str. Schitu Magureanu nr. 9, între orele 18.30-19.30.

Vă așteptăm!