Conf. dr. Mara Stan

ASISTENT

Email: mara.stan@sas.unibuc.ro

Ore de consultatie: Marti, Panduri (parter, 105A)

Domenii de interes: resurse umane, dezvoltare urbana, sociologia timpului, dezvoltare durabila, responsabilitate sociala corporativa

Anul şi instituţia obţinerii doctoratului: 2012, Univ. Bucuresti, Sociologie

Două lucrări reprezentative (cărţi sau articole):
Time Use Patterns in Bucharest emerging Suburbs – from expectations to challenges. (2014) Berlin: LAP (Lambert Academic Publishing).
“Avantaje competitive ale practicilor de management resurse umane în universitǎţi europene de top. Discurs institutional şi regândirea strategiilor de MRU în universitǎţi româneşti.” (2013) Revista Transilvanǎ de Ştiinţe Administrative. 1/2013: 22-41

Cursuri predate în acest an: Metode de cercetare in resurse umane (L), Resurse umane in contextul globalizarii (L), Introducere in management (L - seminar)

Domenii prioritere pentru licenţă: Resurse umane, bugete de timp, echilibrul cariera-viata personala, CSR, sustenabilitate, sociologie urbana.

RESURSE:

Orar: Orarul prelegerilor