Conferinţa internaţională: Integrated Systems of Long-term Care (ISoLTC), ediţia a V-a.

poster-isoltc.jpg

Facultăţile de Sociologie şi Asistenţă Socială (Universitatea din Bucureşti), respectiv de Filosofie şi Ştiinţe Social-Politice (Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iaşi) se alătură companiei TZMO România în organizarea celei de-a cincea ediţii a Conferinţei internaţionale: Integrated Systems of Long-term Care (ISoLTC).

Va invităm la prezentările, dezbaterile şi atelierele de lucru ce se vor desfăşura în Bucureşti, şos. Panduri nr. 90, în zilele de 9 şi 10 mai, 2019!

Vor conferenţia lectori cu experienţă academică şi practică din SUA, Japonia, India, Rusia, Norvegia, Germania, Austria, Ungaria, Polonia şi România, abordând tendinţe, provocări şi soluţii ale îngrijirii pe termen îndelungat.