Zilele Porţilor Deschise la Facultatea de Sociologie şi Asistenţă Socială, 14-18 mai 2018

Experimentaţi viaţa de student! Vizitați Facultatea de Sociologie şi Asistenţă Socială!

Unde?

Facultatea de Sociologie şi Asistenţă Socială, str. Schitu Magureanu, nr. 9 , sector 5, București. vis-a- vis de gradina Cişmigiu şi Colegiul Naţional “Gheorghe Lazăr”.

Sau la sediul Facultaţii din str. Panduri, nr. 90, lângă Palatul Cotroceni

Timp de o săptămână, în perioada 14-18 mai 2018, elevii sunt invitaţi să experimenteze viaţa de student, participând alături pe studenţii noştri la cursuri, seminarii şi evenimente desfăşurate în cadrul Facultăţii.

Fiecare vizită va cuprinde şi un tur al facultăţii noastre, precum şi o prezentare a programelor noastre de studii, a oportunităţilor de mobilitate internaţională, activitățile studenților din FSAS-UB, domeniile în care profesează absolvenții acesteia, modalitatea de admitere, număr de locuri, activitățile Asociației Studenților de la Sociologie și Asistență Socială, facilitățile și infrastructura FSAS-UB.

În cazul în care sunteți interesați de o vizită în altă perioadă, ne puteți contacta, de asemenea.

Vizitele se organizează pe bază de programare la adresa de e-mail: smaranda.witec@gmail.com. Persoană de contact: lector univ.dr.Smaranda Witec

Vă invităm să consultaţi în continuare programul Zilelor Porţilor Deschise la Facultatea de Sociologie și Asistență Socială!

PROGRAMUL ZILELOR PORŢILOR DESCHISE LA FACULTATEA DE SOCIOLOGIE ȘI ASISTENȚĂ SOCIALĂ 14-18 MAI 2018

Luni, 14 mai, ora 12.00 si ora 14.00
Asistenţa socială a familiei, sala 201, conf.univ.dr. Gheorghiţa Nistor

Marţi, 15 mai, ora 10.00
Antropologie. Text si cercetarea etnografica, sala 1, demisol, lector univ.dr. Claudia Câmpeanu

Marţi, 15 mai, ora 10.00
Managementul proiectelor de asistenţă socială, sala 101, lector univ.dr. Theodora Ene

Marţi, 15 mai, ora 16.00
Sociologie în asistență socială, sala 202, conf.univ. dr. Adrian- Dan Nicolae

Marţi, 15mai , ora 18.00
Terapii de familie: abordarea sistemică,sala 303, lect.univ.dr. Luminiţa Mihai

Miercuri, 16 mai, ora 12.00, Amfiteatrul 205, sediul SAS din Panduri, nr.90
Facultatea  de Sociologie şi Asistenţă Socială, alături de Centrul Naţional de Cultură a Romilor “Romano Kher”, continuă lista evenimentelor cu o caravana culturală pentru educaţie interculturală prin diversitate, concretizată prin piesa de teatru „Declar pe propria raspundere”, cu Alina Şerban, urmată de o dezbatere şi concert de jazz.

Miercuri, 16 mai, ora 14.00
Limba engleză în sociologie, sala 303, lect.univ.dr. Claudia Ghişoiu

Miercuri, 16 mai, ora 16.00
Consiliere în asistenţă socială, sala 303, lector univ. dr. Sorina Dumitrache

Miercuri, 16 mai, ora 16.00
Metode și tehnici de cercetare în asistență sociala, sala 202, conf.univ. dr. Adrian- Dan Nicolae

Miercuri, 16 mai, ora 18.00
Sociologia corpului si riscuri sociale, sala 305, prof.univ.dr. Gabriel Jderu

Joi, 17 mai, ora 12.00
Metode şi tehnici de cercetare socială, sala 201, prof.univ.dr. Gabriel Jderu

Joi, 17mai, ora 12.00
Metode și tehnici de intervenție  în asistență socială, sala 101, conf.univ.dr. Valentina Rujoiu

Joi, 17mai, ora 14.00
Planificare familială, sala 1, conf.univ.dr. Valentina Rujoiu

Vineri, 18 mai, ora 16.00
Atelier de film documentar si etnografic, sala 201, Bogdan Iancu/Andrei Gorzo

VĂ AŞTEPTĂM CU PORŢILE DESCHISE!