”Towards an enabling ecosystem for social enterprises”

"Facultatea de Sociologie și Asistență Socială în parteneriat cu EMES European Research Network organizează în perioada 12-13 februarie, 2020, seminarul ”Towards an enabling ecosystem for social enterprises”. Evenimentul este realizat în cadrul programului COST ”Empower SE”. Vor participa cercetători din universități europene și din România, practicieni, reprezentanți ai autorităților publice.

Scopul seminarului este de a analiza dezvoltarea întreprinderilor sociale la nivel european, de a înțelege mai bine modul în care diverse componente ale ecosistemului care susține dezvoltarea întreprinderilor sociale interacționează și au impact asupra evoluției practicii și teoriei specifice studiului întreprinderilor sociale.

Informații suplimentare privind acest eveniment se găsesc la www.emes.net  sau www.empowerse@emes.net "

12-13-februarie-2020.jpg