Teorie si metoda in studiul actiunii colective, 7-8 mai 2015

In zilele de 7 mai, ora 16.30 si 8 mai, ora 10.00 se deruleaza la Facultatea de Sociologie si Asistenta Sociala (locatia Panduri, Sala Consiliu, parter) cursurile "Theory and Method in Social Collective Action" sustinute de prof. James M Jasper de la Graduate School, City University of New York.

Cursurile se adreseaza studentilor, profesorilor, doctoranzilor, masteranzilor si cercetatorilor interesati de cunoasterea si aprofundarea formelor de actiune colectiva, altfel numite miscari sociale.

La finalul cursurilor James M Jasper va oferi participantilor lucrarea "Protest: A Cultural Introduction to Social Movements" (Polity, sept. 2014).

Confirmarea participarii se poate face la conf. Ionel N Sava, Email insava@sas.unibuc.ro

jasper-photo.jpg