Conferința internațională cu titlul: ”Interdisciplinary perspectives in culture, society and arts: Mapping future research directions”.

In zilele de 25 și 26 februarie 2020, la Facultatea de Sociologie și Asistență Socială va avea loc conferința internațională cu titlul: ”Interdisciplinary perspectives in culture, society and arts: Mapping future research directions”. Vor fi prezentate lucrări care abordează problematica conferinței din perspective multiple: sociologie, asistență socială, jurnalism, științele comunicării, studii culturale, științele umaniste, arte. Alături de profesori din Spania, Bulgaria, România și Anglia vor prezenta lucrări și studenții doctoranzi sau studenții aflați în ultimul an de licență ai facultății noastre.